Stephen Hawking obawiał się powstania nowej rasy „nadludzi”? Martwił się, że ludzkość może…

Stephen Hawking wybitny naukowiec, który zmarł w marcu tego roku zajmował się w swoim życiu w szczególności grawitacją kwantową oraz czarnymi dziurami. Dla wielu fanów nauki był jednym z największych naukowców w dziedzinie kosmologii i astrofizyki, traktowany był jako autorytet w środowisku naukowym.

Mało osób wie, że Stephen Hawking napisał książkę w której odpowiadał na największe pytania ludzkości, ale również pisał o swoich poglądach na różne ważne tematy. Na temat podróży kosmicznych przyjmował optymistyczny pogląd jakoby ludzkość w ciągu kolejnych 100 lat  potrafiła podróżować w najdalsze zakątki Układu Słonecznego bez problemu.

Największą jednak dyskusję w sieci wzbudził fragment książki w którym naukowiec pisze o rasie nadludzi. Mężczyzna wyraża ogromną obawę, że najbogatsi ludzie tego świata będą manipulowali swoim DNA i DNA swoich dzieci. Co mogłoby doprowadzić do powstania nadludzi, którzy rządziliby resztą społeczeństwa z niższych warstw społecznych. Ulepszanie „normalnych” ludzi  mogłoby doprowadzić do wojny z ludźmi nieulepszonymi, a w rezultacie ich zagładę.

A wy co sądzicie o przemyśleniach i wizjach Stephana Hawkinga? Też czasami wyobrażacie sobie świat za 100 lat, jak według was będzie wyglądać?

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Tak naprawdę wyglądają DEMONY! Mocny materiał (NAGRANIE)

pon Paź 22 , 2018
Demony kojarzymy jako istoty obrzydliwe,które próbują zniszczyć człowieka i dlatego nie chcielibyśmy mieć z nimi nic wspólnego. Warto jednak wspomnieć, że w magii istnieją osoby, które świadomie przywołują demony by je uwięzić, a potem wykorzystywać ich moc by spełnić swoje marzenia. Oczywiście jest to bardzo trudna sztuka i niebezpieczna, bo […]