Uważaj – Tej nocy możesz spotkać ducha! (NAGRANIE)

Czeka nas wyjątkowy dzień i noc, bo dokładnie nocą z 31 października na 1 listopada według dawnych tradycji na Ziemię zejdą duchy. Wiedzieli o tym np. Celtowie gdy na ten czas przebierali się w żebraków by duchy nie przejęły ich ciała a także wygaszali ogniska w swoich domach.

Wiedzieli o tym także Słowianie, którzy obchodzili Dziady! To święto jest coraz bardziej popularne w Polsce, bo wiele osób ma już dość zwyczajów, które wprowadził Kościół chcąc zniszczyć pogańskie wierzenia i zastąpić je swoimi.

 

Dlatego Polacy coraz tłumniej wracają do dawnych tradycji i obchodzą Dziady, czyli czas kiedy zasłona między światami jest bardzo cienka i łatwo doświadczyć działania ducha.

O Dziadach i Samhain możecie posłuchać w nagraniu powyżej.

 

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Adolfo Constanzo - czarownik i morderca! Poznaj tajemnice meksykańskiej sekty! (NAGRANIE)

nie Lis 4 , 2018
Adolfo Constanzo urodził się 1 listopada 1962 roku. Chłopczyk został ochrzczony i nawet był ministrantem, natomiast gdy razem z matką podróżował na Haiti bardzo zainteresował sie Voodoo. Jego matka także zajmowała się kultem Santeria i razem z synem składała ofiary z owoców, a nawet zwierząt. Matka twierdziła, że Adolfo jest […]