Syrena nagrana w Bałtyku – Tajemnicza istota zamieszkuje Morze?

Syreny w mitologii greckiej były w połowie kobietami, a w połowie ptakami. Miały moc uwodzenia mężczyzn poprzez swój piękny śpiew. Hipnotyzowały ich, a następnie zjadały! Z czasem wygląd Syren uległ całkowitej przemianie co wyjaśnia jeden z mitów greckich których opisuję wokalną bitwę Syren z Muzami, którą te pierwsze przegrały i za karę utraciły swoje skrzydła.

Następnie Syreny ze świata nieba przeniosły się do wody i przystosowały się do życia w takim środowisku. Dalej zachowały moc hipnotyzującego śpiewy, ale ich skrzydła zostały zastąpione rybimi ogonami. I choć syreny to istoty mitologiczne to wiele osób na przestrzeni lat twierdziło, że je widziało.

W 1608 roku marynarze przemierzający Ocean Arktyczny zauważyli iż na tafli wody dryfuje kobieta. Przynajmniej w pewnym sensie, bo choć miała kobiecą twarz, piersi to jednak nie posiadała nóg tylko cętkowany rybi ogon. W 1850 roku w jeziorze Lacar mężczyzna zauważył unoszącą się nad wodą dziewczynę z rybim ogonem.W 1885 roku w okolicy wyspy Cape Breton rybacy zauważyli unoszącą się po tafli wody dziewczynę obróconą plecami. Mężczyźni byli pewni, że jest to topielec, jednak gdy zbliżyli się do ciała on zaczęło się poruszać i obróciło się. To była kobieta – wyglądała normalnie oprócz tego, że miała niezwykle długie palce. Miała też rybie ogon.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment