Rybak wyławia z Bałtyku dziwną istotę – Nagranie zadziwia

Tajemnicze istoty zamieszkujące Morza i Oceany. Syreny to istoty wywodzące się z mitologii greckiej. Opisano je jako istoty tajemnicze, mroczne, ale i niezwykłe. Początkowo były to stworzenia latające łączące cechy ludzi i ptaków. Warto wspomnieć, że także Syrena w herbie warszawskim była początkowo przedstawiana jako byt ze skrzydłami. Z czasem według mitu utraciły one skrzydła i stały się istotami wodnymi.

Pływały one w morzach i oceanach i pożerały naiwnych żeglarzy hipnotyzując ich swoimi mistycznym śpiewem. I choć były one przerażające dla żywych to jeśli chodzi o osoby zmarłe to kojarzyły się one dobrze. Syreny towarzyszyły duszom w drodze do Hadesu opiekując się nimi i opłakując ich odejście z tego świata. Syreny były najczęściej widywane w czasie sztormów i burz. Były wtedy najbardziej szczęśliwe i silne, jednak gdy Słońce świeciło nad taflą wody rzadko były widywane i pozostawały raczej w ukryciu. Syreny były widywane też w Polsce. Według legendy Bałtyk wyrzucił na brzeg syrenę. Istota została uprowadzona przez chrześcijańskich duchownych i ochrzczona. Syrena nie chciała jednak wyrzec się bogów pogańskich.

Przetrzymywano ją długo aż w końcu stworzenie straciło życie. Rozgniewało to potężnego boga Mórz i Oceanów, który posługując się potęgą Bałtyku wysłał wielkie fale by zniszczyły Kościół w Trzęsaczu. I tak się stało, a z kościoła zostały resztki. Dziś przedstawiamy Wam nagranie dziwnej istoty z Bałtyku

Author: administrator

Share This Post On