To Przykazanie ukrył Kościół – Prawda o Chrzcie Świętym (NAGRANIE)

Chrzest w katolicyzmie to symboliczne przyjęcie do grona członków kościoła, ale także oczyszczenie z piętna grzechu pierwszych ludzi. Chrzest jest najbardziej kojarzony z religią chrześcijańską, choć warto wspomnieć, że bardzo podobne praktyki miały miejsce już wcześniej. W tym miejscu warto też wspomnieć o popularnej zabawie zwanej jak Śmigus dyngus. To zabawa obecnie kojarzona z katolicyzmem, choć warto wspomnieć, że pierwotnie był to zwyczaj pogański. Słowianie oblewali się wodą co miało mieć oczyszczającą moc.

Dla wielu osób sporą kontrowersją jest fakt, że w katolicyzmie udziela się chrztu osobom, które jeszcze nie są świadome i nie mogą podjąć świadomej decyzji, czy chcą zostać członkami Kościoła, choć warto wspomnieć, że wielu naukowców zajmujący się teologią katolicką twierdzą że w samej Biblii są fragmenty w których opisane są chrztu bardzo młodych osób. Chrzest jest najbardziej kojarzony z religią chrześcijańską, choć warto wspomnieć, że bardzo podobne praktyki miały miejsce już wcześniej.

Czy jednak prawdziwy chrzest należy na Ziemi do rzadkości? Wiele osób teoretycznie jest ochrzczonych, ale zgodnie z tymi słowami może się okazać to zupełną nieprawdą. Czy tak naprawdę mało kto jest ochrzczony? Czy Kościół ukrył przed nami całą prawdę? Wszystko w nagraniu poniżej:

Author: administrator

Share This Post On