Prawda o roku 2012! Tajemnicza tablica i koniec świata? „Zejdzie On z nieba….”

21.12.2012 według wielu osób miał być okresem, gdy świat bezpowrotnie przestanie istnieć, a ludzkość zostanie zniszczona! Swego czasu data ta była niezwykle popularna i przeniknęła do pop kultury, dzięki czemu powstał film o 2012 roku, który przedstawiał nadchodzący koniec świata. Kiedy jednak koniec nie nadszedł ludzie stwierdzili, że wszelkiego rodzaju przepowiednie kłamią, a Apokalipsa nigdy nie nadejdzie. Niestety ta sytuacja jeszcze raz pokazała jak bardzo wielu z nas jest ograniczona i leniwa przez co woli wierzyć w bzdury wypisywane w sieci, zamiast samemu zainteresować się sprawą i przemyśleć fakty.

Jeszcze przed nadejściem 21 grudnia 2012 pojawiały się liczne naukowe wypowiedzi osób, które rzeczywiście bardzo dobrze znają się na kulturze Majów i niejednokrotnie byli oni wręcz zszokowani faktami jakie narosły w okół całej daty. Przyznają oni, jednak że nie zawsze wszystkie były one błędne, bowiem dla Majów niezwykle ważna była liczba 13, bowiem oznaczała ona całość i pełen cykl, a to właśnie 21 grudnia 2012 przypadała 13 baktuna (jednostka czasu w kulturze Majów). Archeolodzy zgodnie jednak przyznawali, że nie jest to żadna data końca świata i nigdy w żadnym piśmie Majów nie było o tym wzmianki – pojawiały się za to opisy, że jest to coś w rodzaju święta stworzenia i zakończenie pewnego okresu, a początek ważnej transformacji. Kolejne kontrowersje dotyczyły tajemniczego odkrycia jakiego dokonali archeolodzy w Meksyku – Odkryto tam tablicę, która powiązana jest z  potężnym bogiem Majów  Bolon Yokte którego moc obejmowała zarówno destrukcję jak i życie.  

Tablica opisywała także ważne wydarzenia, które mają nadejść na rok 2012, jednak ze względu na znaczne zniszczenia naukowcom niewiele udało się odczytać, a jedno ze zdań brzmiało: Zejdzie on z nieba… Ten fragment ogromnie wystraszył wiele osób które twierdziły, że 21 grudnia na niebie pojawi się władca, który zniszczy świat. Niestety po pierwsze tablica była w fatalnym stanie i ciężko było odczytać o co tak naprawdę w niej chodzi, a po drugie niejednokrotnie Majowie wspominali, że 2012 ma być okresem przemian, a nie zniszczenia, a po trzecie nie wiadomo, czy fakt o przyjściu boga był prawem objawionym, czy po prostu wymysłem ludzi którzy mieli nadzieję, że bóg który był obecny przy stworzeniu świata pojawi się także przy jego transformacji jaka ma trwać tak naprawdę do dziś. Niewiedza ludzi została jednak wykorzystana i rok 2012 stał się dobrym pretekstem do stworzenia filmów, reklam, i książek i wielu innych rzeczy o końcu świata za które można zdobyć pieniądze.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment