Samolot wojskowy zgłasza obserwację Obiektu błyszczącego ZIELONYM ŚWIATŁEM!

30 lipca kanadyjski samolot wojskowy kierujący się z Bostonu do Amsterdamu zgłosił zaskakujące zjawisko. Zgłosił to do NAV Canada opisując zdarzenie jako pojawienie się obiektu błyszczącego z potężnym, zielonym światłem. Tajemniczy obiekt wleciał w chmurę! Oficjalnie całe zdarzenie nie miało wpływu na lot, jednak tu pojawiają się rozbieżności gdyż tamtejszy ekspert do praw logistyki i konsultant Steffan Watkins napisał na swoim Twitterze, że dotarł do informacji że z chwilą gdy pilot zauważył zielone światło zmienił kurs, a także wzbił się o 300 metrów w powietrze.

Ekspert nie do końcu rozumie zmianę kursu, ale jak twierdzi nie wiadomo co właściwie zauważył pilot. Być może miało to związek z deszczem Perseidów, który rozpoczął się w środku lipca. Według słów eksperta całe wydarzenie jest oznaczone jako balon meteorologiczny/rakieta/meteor. Warto wspomnieć, że wydarzenie potwierdził Rzecznik Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych dodając, że rzeczywiście pilot ujrzał silne zielone światło na niebie, ale nie miało to wpływu na lot. Pilot uznał, że nie stanowi to jakiegokolwiek zagrożenia dla bezpieczeństwa lotu, więc po prostu leciał dalej zgodnie z kursem.

Zdarzenie to skomentował także Nick Pope będący byłym urzędnikiem Ministerstwa Obrony w Wielkiej Brytanii. Nazwał to zjawisko jako coś fascynującego co jeszcze raz pokazuje jak piloci manipulują świadomie bądź nie i klasyfikują wszelkie tajemnicze zjawiska na niebie jako coś zwykłego, co wcale nim nie musi być.

Author: administrator

Share This Post On