Igigi – kosmici, którzy zbuntowali się przeciwko Anunnaki? To dzięki temu powstał człowiek…

Teoria o Anunnaki, którzy pewnego dnia pojawili się na Ziemi i stworzyli ludzi staje się coraz popularniejsza. Warto więc przyjrzeć się bardziej Igigi o których podania pojawiają się w mitologii Sumeryjskiej obok właśnie Anunnaki.  Według przekazów Igigi byli młodszym pokoleniem bogów, którzy służyli Anunnaki i zajmowali się na Ziemi wydobywaniem minerałów i sprawieniem by była ona możliwa do zamieszkania.

Pewnego jednak dnia młodsi bogowie postanowili się zbuntować i przestać pracować na rzecz swych panów. Mieli wtedy spalić wszelkie narzędzia do wydobywania i podpalić obóz Anunnaki. Mitologia nie obrazuje co dalej stało się z Igigi – być może po prostu opuścili Ziemię, by stworzyć gdzieś swój własny dom. Faktem jest jednak, że według sumeryjskich przekazów efektem ich odejścia miało być powstanie nas samych – Anunnaki stwierdzili, że praca nad wydobywaniem minerałów i przemianą Planety jest zbyt ciężka, więc postanowiono stworzyć kogoś kto im w tym wszystkim pomoże. By to uczynić pomieszano boskie ciało i krew z gliną przez co stworzono człowieka, będącego zawsze jednością zarówno ciałem jak i duszą z bogami.

Mitologia Sumeryjska do tej pory fascynuje wielu sympatyków UFO,którzy twierdzą, że zarówno Anunnaki jak i Igigi wcale nie byli bogami, ale kosmitami i pewnego dnia ukażą nam swą obecność i powiedzą prawdę o naszych początkach i tym, dlaczego właściwie żyjemy. Sympatycy UFO zwracają też uwagę na podobieństwo przekazów sumeryjskich o konflikcie między bogami Anunnaki a Igigi do Biblii, która opisuje taki konflikt między Bogiem, a Aniołami, którzy postanowili się zbuntować.

Author: administrator

Share This Post On