Tajemniczy pomnik Kosmity pojawił się w Nowym Jorku (NAGRANIE)

Czym jest tajemniczy pomnik, który pojawił się w Nowym Jorku? Mnóstwo mówi się o tym, czy obcy istnieją, jakie mają zamiary wobec ludzi, jaką posiadają technologie, a tymczasem  mało kto zastanawia się nad tym jakim językiem posługiwaliby się kosmici?W tym celu grupa lingwistów zebrała się w Los Angeles by przeanalizować jakim językiem porozumiewają się obcy.

W tym spotkaniu wzięli udział eksperci językowi m.in.  filozof  Noam Chomsky, czy David Peterson, który wymyślił język rasy wojowników Dothraki, którzy pojawiają się w Grze o Tron. Chomsky uważa że gdyby zdarzyło się, że tak że np. Marsjanie odwiedzili naszą planetę to bardzo możliwe, że wszyscy posługiwaliby się dialektem tego samego języka,ponieważ wszystkie języki na Ziemi mają pewną wspólną strukturę, więc pewnie   podobnie jest u Marsjan.

To jednak nie wszystko – Mówimy o mowie, a skąd wiemy, czy obcy porozumiewają się ze sobą właśnie w taki sposób? Wyewoluowali w końcu na zupełnie innej planecie, pewnie wyglądają inaczej i mają zupełnie inne możliwości niż My. W tym miejscu warto wspomnieć o np. mątwach, które porozumiewają się ze sobą za pomocą zmiany koloru kamuflażu. Z kolei mrówki porozumiewają się za pomocą  zapachu przez feromony. Pozostają też np. ultradźwięki, którymi posługują się nietoperze i delfiny. Nie mówiąc już o możliwości, że mogą korzystać z jeszcze bardziej niezwykłych form komunikacji jak telepatia. Wszystko na temat tajemniczego posągu z Nowego Jorku w nagraniu poniżej:

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment