Recenzja książki: Jan Becker “Zrobisz co zechcę”

Hipnoza! Dla jednych to zwykłe oszustwo nie mające potwierdzenia w rzeczywistości, a dla innych niezwykła technika dzięki której możemy nie tylko zapewniać ludziom rozrywkę, ale nawet leczyć bez wykorzystywania wszelkich szkodliwych medykamentów. A jaka jest prawda? W swojej książce pt. Zrobisz co zechcę niejaki hipnotyzer Jan Becker przedstawia nam masę historii i wręcz szokujących faktów dotyczących tego jak często jesteśmy hipnotyzowani w codziennym życiu i to w najmniej oczekiwanych miejscach i sytuacjach: w kawiarni, w sklepie, oglądając telewizję czy nawet rozmawiając z drugim człowiekiem.

Hipnoza bowiem to nie tylko zmuszanie ludzi do zachowywania się jak zwierzęta czy wprawianie ich w senność, ale ogół czynności mających wpływać na nasze postrzeganie czy nastrój w tym np. nakłonienie nas do kupienia pralki, wywołania w nas poczucia bycia gorszym od innych czy wybór danego partnera życiowego.

Skoro już jesteśmy przy temacie miłości to autor poświęca w podręczniku niemal cały rozdział mający pomóc nam w rozwinięciu zdolności tzw. flirtowania i wpłynięcia na uczucia innych by postrzegali nas jako atrakcyjne i pewne siebie osoby.

Co więcej znajdziemy tu także masę niezwykle interesujących ćwiczeń mających wpływać na nasze poczucie radości z życia i spełnienia, a także rozmaite techniki dzięki, którym pozbędziemy się wszelkiego rodzaju lęków, a nawet spełnimy swoje najskrytsze marzenia dotyczące zostania np. piosenkarką czy świetnym sportowcem. Pod koniec książki czeka nas także fascynujący i niezwykle szczegółowy opis dzięki któremu będziemy w stanie wykonać w domu prawdziwą i skuteczna hipnozę ze sztuczkami znanymi z telewizji takimi jak wpływanie na ciężkość kończyn czy umieszczania w umyśle asystenta rozmaitych iluzji.

Podsumowując: Zrobisz co zechcę to kompleksowy i bardzo interesujący poradnik dzięki któremu hipnoza przestanie być dla nas albo czymś śmiesznym albo wręcz przerażającym. Dodatkowym atutem dla osób twardo stąpających po ziemi jest fakt, że autor opiera swoje stanowisko niezbitymi faktami naukowymi i traktuje hipnozę jako metodę terapeutyczną, stroniąc całkowicie od ezoteryki.

 

 

 

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment