Recenzja książki: Ruediger Dahlke “Lecznicze głodówki dla każdego”

Głodówki kojarzą nam się raczej z przerażającymi chwilami, w czasie których nie myślimy o niczym innym, niż o jedzeniu a jednak z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić, by zaspokoić tą potrzebę. Zapominamy, jednak że głodówki to coś więcej niż brak jedzenia: Na przestrzeni lat post nie służył wyłącznie celom zdrowotnym, ale przede wszystkim duchowym, dzięki którym całe nasze życie może ogarnąć prawdziwa pozytywna siła. By jeszcze bardziej zrozumieć ten temat warto przeczytać książkę dr. Ruediger Dahlke pt. Lecznicze głodówki dla każdego. Jak poprzez post pozbyć się chorób.

Najważniejszym plusem tej książki jest fakt, że autor zachował w niej pewnego rodzaju równowagę! Mężczyzna jest zarówno ekspertem w dziedzinie duchowości, ale także lekarzem, dzięki czemu jego praca nie brzmi jak kolejna pseudo ezoteryczna paplanina, ale też nie jak trudna i niezrozumiała naukowa cegła, którą zrozumieją nieliczni. Lecznicze głodówki dla każdego to przede wszystkim zapoznanie czytelnika z prawdą na temat postu, a także wskazaniem zalet, które tak naprawdę pozwala nam on osiągnąć. Autor ujawnia, że dzięki głodówkom możemy całkowicie oczyścić nasz organizm i pozbyć się dolegliwości takich jak problemy z sercem, wysokie ciśnienie, choroby zatok, depresja i co na najważniejsze poszerzyć naszą świadomość.

Jednak oprócz suchych obietnic dostajemy coś więcej w postaci pocieszania i faktów jak nasze ciało zareaguje na brak jedzenia: Lekarz bez owijania w bawełnę pisze, że możemy mieć problemy ze snem, bóle głowy czy mdłości, jednak co ważniejsze daje nam gotowe rady jak zminimalizować te objawy np. poprzez środki homeopatyczne, które dokładnie opisuje w tabelce. Z bardziej praktycznym rad dowiemy się kiedy najlepiej rozpocząć post, poznamy przeciwwskazania do jego stosowania, czas jego trwania, a także dowiemy się, że lewatywa potrafi być naprawdę “pożyteczna”.

Podsumowując: Lecznicze głodówki dla każdego. Jak poprzez post pozbyć się chorób to bardzo ciekawy poradnik, który nie tylko ma dać nam wiedzę o niejedzeniu, ale przede wszystkim zmienić naszą świadomość i zacząć postrzegać cały proces jako nie głodówki, ale niezwykły post, który uleczy nasze ciało, ale także duszę.

Książkę można nabyć w sklepie talizman.pl – Lecznicze głodówki dla każdego

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii 

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment