Recenzja książki Lissa Rankin pt. Lekarstwo na lęk

Lęk kojarzy nam się z najbardziej przerażającymi chwilami życie: Kiedy czekał nam egzamin który może zaważyć na naszym życiu, kiedy szliśmy na rozmowę o pracy, czy co gorsza ktoś próbował zrobić nam krzywdę. Takie sytuacje przeżywa praktycznie każdy w życiu. Po co jednak one są? Czy da się ich jakoś usunąć? A może są nam one do czegoś potrzebne? Na te wszystkie pytania odpowiada w swojej książce Lissa Rankin pt. Lekarstwo na lęk.

Na początek warto przyznać, że praca pani Rankin napisana jest w bardzo przyjemny, lekki i co najważniejsze uczuciowy sposób, dzięki czemu czytając ją czujemy, że nasze życie zaczyna wypełniać się światłem i mamy szansę na zmianę. Autorka porusza w książce tematykę definicji lęku i przede wszystkim tego, że każdemu z nas jest on potrzebny, bowiem to dzięki niemu zaczynamy dostrzegać, że w naszym życiu coś nie dzieje się tak jak powinno. Nie każdy strach jest jednak “dobry” gdyż należy wyróżnić lęk prawdziwy i fałszywy. Ten pierwszy faktycznie odnosi się do rzeczywistości i dotyczy realnych wydarzeń, które mogą się zdarzyć, natomiast ten drugi to niestety nasz przeciwnik, który zawsze stara się podkoloryzować nasze życie i pokazać, że jest o wiele gorzej niż naprawdę. Pani Rankin uczy nas jak radzić sobie z takim chorobliwym lękiem, a nawet jak poradzić sobie z najtrudniejszymi wydarzeniami z życia jak śmierć bliskiej osoby, czy choroba…

Jeśli chodzi o choroby to autorka poświęca im dość dużą część pracy – ujawniając , że często bywa tak, że to strach sprawia, że choroby szybciej się rozwijają, a jego pokonanie może nas uzdrowić. Co więcej zwrócono tu uwagę na wszelką propagandę, jaką jesteśmy karmieni przez media, a która nie zawsze ma zbyt wiele wspólnego z prawdą, a sprawia jednak, że przestajemy być szczęśliwi i niszczymy swoje życie.

Podsumowując: Lekarstwo na lęk to naprawdę bardzo ciekawa księża, która faktycznie pokazuje nam, że strach można przezwyciężyć i choć wymaga to trochę pracy to jej owoce będą tak piękne, że wynagrodzą wszelkie trudy.

Książkę można nabyć tu: Illuminatio – Lekarstwo na lęk

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment