Jak stać się NIEŚMIERTELNYM?

Nieśmiertelność to z pewnością, jedna z najbardziej niezwykłych cech, o której marzy większość z nas. Wynika to przede wszystkim z faktu istnienia śmierci, która prędzej, czy później dosięgnie każdego z nas i przeniesie w świat, o którym nie mamy zielonego pojęcia. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam kilka czynników, które według podań czynią człowieka nieśmiertelnym:

Na początek skupmy się może na, jednym z najbardziej rozbudzającym wyobraźnie artefakcie, jakim jest kamień filozoficzny, czyli mistyczny przedmiot, dzięki któremu można wytworzyć eliksir życia . Choć wielu z nas może zupełnie nie wierzyć w jego istnienie to prób jego tworzenia podjął się, choćby niejaki Nicholas Flamel – którego nazwisko została nawet użyte w serii o Harrym Potterze. Kamień filozoficzny był podobno magiczną substancją, dzięki której można było przekształcić dowolny nieszlachetny metal w złoto lub srebro, a nawet wytworzyć tzw. eliksir życia, dający człowiekowi nieśmiertelność.

Drzewo Wiecznego Życia – to niesamowita roślina, rosnąca w raju, w pobliżu której znajduje się tzw. Drzewo Poznania, z którego owoc zjedli Adam i Ewa. Bóg po zdradzie pierwszych ludzi stanowczo stwierdził, że żaden człowiek nie może z niego korzystać, bo nie jest tego godny. To właśnie, dlatego jesteśmy ciągle poddawani chorobom, cierpieniu i w końcu śmierci . Według podań drzewo to ma się ponownie pojawić w nowym świecie, który nastanie po biblijnej apokalipsie.

Nektar, Ambrozja i Złote jabłka – pokarmy bogów, których spożywanie dawało wieczną młodość i nieśmiertelność. Ambrozja znajdowała się w ogrodzie nimf Hesperyd, który mieścić się miał na zachodnich krańcach świata. Według legend rosły tam, także drzewa, rodzące złote jabłka, które darowały wieczne życie.

Nauka – oczywiście na dana chwilę technologia nie jest nam w stanie dać wiecznego życia (przynajmniej z tego co jest nam ujawniane), jednak co jakiś czas pojawiają się informacje o odkryciach, mających potencjalnie obdarzyć człowieka nieśmiertelnością. Wśród, jednej z ostatnich znajdują się eksperymenty firmy HUMAI, która chce zamrażać ludziom mózgi i po czasie gdy rozwój na to pozwoli odmrażać je i przenosić do zupełnie nowego ciała jak np. komputer, czy robot.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment