Manuskrypt Voynicha skrywa prawdę o nieśmiertelności? Templariusze ukryli wiedzę Aniołów?

Manuskrypt Voynicha to z pewnością, jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg świata! Setki naukowców badały tą  niezwykłą księgę, jednak dalej nie wiadomo czym ona jest ani nawet w jakim języku  została napisana. Zawiera ona jednak kilka elementów, które nadają jej bardzo ciekawego znaczenia. W manuskrypcie mamy masę rozmaitych rysunków roślin, co może świadczyć iż jest to zielnik. (Aby dowiedzieć się więcej zobaczcie filmik poniżej)

Występuje tam także zagadkowy rysunek nagich brzemiennych kobiet, które zażywają kąpieli w zielonej wodzie, którą to wielu badaczy interpretowało jako przepis na źródło wiecznego życia. Manuskrypt zawiera także diagramy astronomiczne i symbole znaków zodiaku… O księdze usłyszał cały świat w 1912 roku, kiedy to polski chemik Michał Wojnicz zakupił ją od jezuitów.

Manuskrypt według badań miał powstać w XV w jednak jak na razie naukowcy nie wiedzą przez kogo został stworzony i wysnuto na ten temat wiele teorii. Możliwe, że twórcą dzieła jest czarownik John Dee, który był astrologiem królowej Elżbiety I i utrzymywał, że potrafi rozmawiać z Aniołami, a także zmieniać metale w złoto. Według legend mag zawarł w manuskrypcie swoją wiedzę na temat świata Aniołów,a także wszystko czego nauczył się od tych niezwykłych istot: Niektórzy uważają, że jeśli rozszyfrujemy kod księgi poznamy także prawdę Aniołów na temat   nieśmiertelności.

Innymi możliwymi twórcami książki są członkowie zakonu templariuszy, którzy  w okresie tworzenia Manuskryptu Voynicha należeli już niemal do historii, jednak ostatnie osoby z tej grupy  miały się wtedy zebrać i stworzyć księgę, która nie tylko ich upamiętni, ale też będzie zawierała ich całą wiedzę – której normalni ludzie nigdy nie będą wstanie poznać, bowiem będzie ona zaszyfrowana. Ich manuskrypt miał skrywać wszelkie informacje na temat ich magicznych praktyk,a  także przepisy na eliksiry, które dodają potęgi i niszczą wszelkie bariery.

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment