Recenzja książki: Sophie Uliano “Piękna na zawsze”

Każda z nas marzy by być piękną i idealną kobietą, która nie może się opędzić od facetów: Co jednak znaczą te pojęcia? Piękna? Idealna? Czy oznaczają one wszystkie te celebrytki i gwiazdki, które w reklamach przekonują nas jak bardzo pomógł im w życiu ten cholernie drogi balsam bez którego nie byłyby tak piękne. W swojej książce niejaka Sophie – ekspertka w dziedzinie zdrowia i urody próbuje odpowiedzieć nam na to pytanie.

Sięgając po podręcznik Piękna na zawsze miałam wrażenie, że trafiłam na kolejne bezsensowne bzdury, w których jakaś zdziwaczała pani będzie polecać mi miliony wszelkiego rodzaju kosmetyków, maseczek i odżywek, które dodadzą mi pewności siebie i uczynią mnie wypraną z indywidualności pięknością. Tymczasem okazało się, że Pani Sophie jest gorącą zwolenniczką naturalności i to właśnie do niej przekonuje swoje czytelniczki. Pisarka oferuje nam trzydziestodniowy program w którym co ciekawe możemy jeść ile tylko chcemy i ćwiczyć w naprawdę niewielkich ilościach. Wynika to z faktu, że nie ważne ile jemy, ale ważne co i jakie składniki mineralne zawiera nasza żywność, którą dostarczamy naszemu organizmowi.

Co więcej Pani Uliano skupia się tu na doborze nie tylko jedzenia, ale nawet kosmetyków dzieląc je na te odpowiednie i wręcz niszczące. Dowiadujemy się, że do produkcji wszelkiego rodzaju maseczek, szminek, czy tuszów wykorzystuje się często szkodliwe substancje przynoszące choroby, a nawet do ich testowania używa się bezbronnych zwierząt, które cierpią, by zaspokoić czyjeś materialne zachcianki. Jak przekonuje pisarka: Ważna jest uroda zewnętrzna, jednak poczucie, że wyglądamy dobrze i nie przyczyniamy się tym samym do krzywdy swojej czy innych istot czyni nas naprawdę pięknymi. A co jeszcze znajdziemy w podręczniku Piękna na zawsze? Chociażby porady dotyczące makijażu, bardzo interesującą listę zawierającą zamienniki kochanych i niezdrowych produktów, a także recepty Sophie na naturalne kosmetyki i potrawy, a nawet nasze własne perfumy, dzięki którym możemy odnaleźć naszą indywidualną woń.

Podsumowując: Piękna na zawsze to kompleksowy poradnik w którym znajdziemy wszystko co powinna wiedzieć współczesna kobieta by czuć się atrakcyjnie – zarówno jeśli chodzi o piękno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Dużym atutem jest także ciepło i prawda z jaką autorka przekazuje swoją naprawdę godną podziwu wiedzę.

 

Książkę można nabyć w sklepie talizman.pl – Piękna na zawsze

 Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment