Recenzja książki: Janina Lampert-Smak “Radiestezja w praktyce”

W dzisiejszym świecie skupiamy się wyłącznie na tym, co widzimy gołym okiem: Co możemy dotknąć, zobaczyć lub co zostało potwierdzone przez naukę! Tymczasem według wielu alternatywnych nauk każda rzecz i każda żyjąca istota wydziela pewnego rodzaju energię, dzięki której poznając ją i rozumiejąc jesteśmy wstanie nie tylko przedłużyć swoje życie, ale być po prostu szczęśliwszymi osobami.

W swojej pracy pt. Radiestezja w praktyce, niejaka Janina Lampert-Smak przekonuje nas, że dosłownie cały świat wydziela potężne energię, które wpływają na nasze samopoczucie, a nawet sprawiają, że chorujemy i przedwcześnie umieramy. Gdy jednak spróbujemy je zrozumieć i pojąć, że żyjemy w przerażającym i nastawionym na konsumpcjonizm świecie, którego jedynym zadaniem jest zarabianie, możemy zupełnie zmienić swoje życie. Autorka w swojej książce zawarła historię radiestezji, opisując po kolei wszelkie sprzęty wykorzystywane w tej technice (od wahadła i różdżki, aż po nas samych), często okraszając to wszystko swoimi osobistymi przemyśleniami i faktami, pokazując jednocześnie że wszystko to sprawdzała w rzeczywistości i nie opiera się na suchych faktach. Znajdziemy tu, także interesujące zastosowania energii w symbolach wykorzystywanych w różnych kulturach, niezwykłym wpływie muzyki i tańca, a także co mnie najbardziej zafascynowało wpływie kształtu naczyń na napoje i ich smak. Najbardziej jednak zszokował mnie rozdział o szkodliwości niewłaściwego przechowywania jedzenia, dzięki którym supermarkety sprawiają, że w pożywieniu zanikają wszelkie energie i staje się ono po prostu “martwe”. Naprawdę jest to temat, którym warto się poważnie zająć i nareszcie coś zrobić, byśmy mogli jeść tak, by nie tylko było to dla nas przyjemne, ale co najważniejsze przyczyniało się do naszego zdrowia. Polecam, także zapoznać się z fragmentem, dotyczącym tzw. miejsc mocy i uczynić z nich swoisty plan podróży, by samemu poczuć, co tak naprawdę się tam dzieje i jak to wpływa na naszą duszę.

Podsumowując: Radiestezja w praktyce to bardzo ciekawy i fachowo napisany podręcznik, dzięki któremu możemy zrozumieć, że radiestezja i oddziaływanie energii na nasze życie to nie domysły, a fakty, które jednak współczesna medycyna stara się zamiatać pod dywan. Czyżby miało to związek z rozwojem firm farmakologicznych, w których leki, które często niewiele pomagają sprzedaje się za gigantyczne sumy….?

Książkę można nabyć w sklepie talizman.pl – Radiestezja w praktyce

 Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment