Recenzja książki: Walter Lubeck oraz Frank Arjava Petter “Reiki kompletny kurs uzdrawiania”

Zdrowie jest bez wątpienia, jedną z najbardziej pożądanych i najważniejszych sfer w życiu każdego człowieka. W dzisiejszych czasach, jednak termin ten kojarzy nam się wyłącznie z nieprzyjemnymi wizytami u lekarzy, którzy bardzo często sami nie wiedzą co nam dolega lub przyjmowaniem setek specyfików, które napakowane są tonami chemii i niepotrzebnych słodzików. Czy zdrowie da się, jednak odzyskać w jakiś inny sposób? Według nauk ezoterycznych tak! Jedną z nich jest właśnie Reiki, czyli dziedzina wiedzy, w której uzdrowiciel posługuje się energią życiową by przegnać z naszego organizmu wszelkie choroby…

Książka pt. Reiki – kompletny kurs uzdrawiania jest właśnie swoistym podręcznikiem, który ma nam pomóc zrozumieć jak ogromna siła i pozytywna energia płynie z tego sytemu uzdrawiania, który współczesna medycyna niestety całkowicie potępia. Na samym początku warto wspomnieć, że sama książka niewiele nam niestety da, a żeby zostać uzdrowicielem Reiki musimy przejść prawdziwą inicjację u mistrza, co troszeczkę gryzie się ze wstępem książki, w którym autorzy podają podstawowe fakty, które przecież osoba, która już przeszła rytuał z pewnością dobrze zna. Nie rozumiem, więc do kogo jest ta książka kierowana:

Czy do osób, które chcą dopiero poznać cały temat,  czy adeptów, którzy osiągnęli już 2 stopień nauczania, bowiem możemy tu znaleźć pełno ćwiczeń, które może wykonywać wyłącznie osoba na takim właśnie  poziomie. Niemniej jednak, Reiki – kompletny kurs uzdrawiania podaje nam wiele fascynujących ćwiczeń, które z pewnością pomogą nam w jeszcze bardziej niezwykły sposób wykorzystać energię życiową m.in. do odnajdowania zagubionych przedmiotów, ładowania produktów spożywczych, czy oczyszczania aury.

Podsumowując: Reiki – kompletny kurs  uzdrawiania to jednocześnie ciekawa, a zarazem dość dziwna mieszanka wiedzy na temat Reiki. Nie rozumiem po co tworzyć tak zapętlony i niezrozumiały podręcznik, w którym mamy podstawowe informacje typu: co daje energia Reiki, a zaraz potem znajdują się ćwiczenia, które może wykonywać, wyłącznie osoba na wyższym poziomie. Niepokoją mnie również słowa ukazane na początku książki (Kompletny system uzdrawiania, czy Trzy stopnie wtajemniczenia), które mogą sugerować nam, że nauczymy się z tej pracy uzdrawiać, co całkowicie kłóci się z zasadami Reiki.

Książkę można nabyć w sklepie: talizman.pl – Reiki kompletny kurs uzdrawiania 

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment