Recenzja książki: Alubomulle Sumanasara “Uwolnij się od gniewu”

Buddyzm jest znaną nam wszystkim religią, której wyznawcy dążą do oświecenia i w konsekwencji poznania całości istnienia! Współczesnym osobom wydaje się jednak, że prawdziwy mnich siedzi całymi dniami bez celu i nie robi tak naprawdę nic pożytecznego co faktycznie można wykorzystać w prawdziwym realnym życiu. Tymczasem w swojej książce pt. Uwolnij się od gniewu niejaki  Alubomulle Sumanasara przedstawia nam praktyczne wykorzystanie tych wierzeń i metod uwolnienia swojego życia od negatywnej energii złości, dzięki czemu staniemy się zdrowsi, silniejsi i pełni szczęścia.

Autor w swojej pracy opisał nam osobę, która najczęściej poddaje się chorobliwemu gniewowi i wszelkim sytuacjom, które go wywołują. Znajdziemy tu opisy tak naprawdę każdego z nas i zrozumiemy, że złościmy się wyłącznie w swoim wnętrzu i zupełnie bez żadnej ważniej przyczyny np. tylko dlatego, że ktoś ma lepszą pracę albo różni się od nas. Faktem jest, jednak że krzycząc na kogoś lub atakując nie stworzymy nic pozytywnego w swoim życiu, a tylko niszczymy samego siebie i swoje własne zdrowie, bo jak wiemy złość jest emocją, która dość szybko doprowadza do problemów z ciśnieniem, zawałów serca, bólów głowy, a także olbrzymich wyrzutów sumienia, kiedy zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę nie mieliśmy powodu, żeby kogoś skrzywdzić…. Co więcej autor w swoich naukach w dużym stopniu skupia się na opowieściach z życia Buddy jak i jego uczniów, którzy przecież nie zawsze byli podobni do swojego mistrza i poddawali się czynieniu zła i krzywdy innym. Właśnie tak było w przypadku Channy, którego duma zaprowadziła do uzyskania poczucia wyższości nad innymi, a jedynym co mogło mu pomóc była kara od Świętego. Książka pana Sumanasara uczy nas tak naprawdę wszystkiego czym powinnyśmy się kierować, choć być może o tym zapominamy: Pokazuje, że nawet najwyższej klasy mistrzowie nie mieli problemu, jeśli uwagę zwrócił im zwykły uczeń lub, że potęgę okazujemy zachowując spokój i miłość, nawet gdy ktoś zrobi nam dużą krzywdę.

Podsumowując: Uwolnij  się od gniewu to wspaniały podręcznik, dzięki któremu nie tylko zrozumiemy, że złość tak naprawdę nie ma sensu, ale co najważniejsze odkryjemy ważną naukę Buddy co do pokonania tego uczucia, a polega ona po prostu na nie złoszczeniu się…

Książkę można nabyć w sklepie ILLUMINATIO -Uwolnij się od gniewu

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment