Recenzja książki: Julie Montagu – “Jedz prawdziwe jedzenie. Pięć zasad utrzymania zdrowego mózgu i ciała”

Jak mogę schudnąć? Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Czy mięso jest zdrowe? Te pytania interesują z pewnością każdego maniaka naturalnego odżywiania i osób, które pragną zrzucić wszelkie zbędne kilogramy, a jednak idzie im to bardzo słabo… Okazuje się, jednak że wszelkie metody odpowiedniego jedzenia, które nie tylko pozwolą nam schudnąć, ale też poprawią nasze zdrowie można zamknąć w pięciu prostych zasadach, które przedstawia nam Julie Montagu w swojej książce Jedz prawdziwe jedzenie. Pięć zasad utrzymania zdrowego mózgu i ciała!

We wszelkich książkach (szczególnie napisanych przez zagranicznych autorów, choć nie tylko) zawsze przeszkadzał mi fakt, że wymagali Oni od zwykłej, szarej osoby by zgromadziła dziwnie brzmiące  napoje, rośliny, czy specyfiki, które po pierwsze nie są dostępne wszędzie, a co najgorsze nawet jeśli można je jakoś wynaleźć to ich cena jest przerażająca. Tu na szczęście jest inaczej i choć autorka nie zapomina o wszelkiego rodzaju komosach ryżowych, czy syropach klonowych to w przypadku ich braku proponuje kreatywność i zmiany np. zamiast komosy można użyć brązowego ryżu, zamiast jarmuży szpinak, a syrop klonowy można zamienić na zwykły miód. Bardzo spodobały mi się również opisy tak prostych produktów jak brokuł, szpinak, czy kasza jaglana, dzięki czemu można odnieść wrażenie że tak zwyczajne rzeczy mogą być czymś w rodzaju magicznych eliksirów – w czym z pewnością jest dużo prawdy. Autorka tłumaczy, że jej pięć zasad odżywiania niosą ze sobą wiele pięknych skutków jak np. obniżenie ciśnienia, zmniejszenie wagi, obniżenie cholesterolu, cukru, a nawet przedłużenie życia i mniejsza pewność zachorowania na raka. Co więcej oprócz typowo żywieniowych rzeczy odnajdziemy tu pomocne dla naszego ciała i duszy ćwiczenia jogi, a take medytacje i wskazówki co do prawidłowego i w pełni zdrowotnego oddechu.

Podsumowując: Jedz prawdziwe jedzenie to  bardzo prosty poradnik, który wykaże nam najważniejsze cechy, dzięki którym będziemy mogli poczuć się lepiej i nareszcie schudnąć: Co najważniejsze bez szkody dla naszego portfela!

Książkę można nabyć w sklepie talizman.pl – Jedz prawdziwe jedzenie

Wydawnictwo – Studio Astropsychologii 

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment