W Etiopii znajduje się Arka Przymierza!

Arka Przymierza to bez wątpienia, jeden z najbardziej niezwykłych i rozbudzających wyobraźnie legendarnych artefaktów. W Biblii opisuje się ją jako skrzynię z drewna akacjowego o wymiarach ok. 140x80x80, obitą obustronnie złotą blachą. Wewnątrz arki miały się podobno znajdować niesamowite przedmioty, takie jak pochodząca z raju Laska Aarona, złoty dzban z manną, a także tablice dekalogu, z przekazanymi wartościami, jakimi mieli kierować się ludzie. Arka posiadała niesamowite właściwości, zapewniające dobrobyt i zwycięstwo w każdej bitwie, jednak gdy była niewłaściwie wykorzystywana potrafiła również zniszczyć. Według legend Bóg wysyłał piorun na każdego, kto śmiał dotknąć przedmiotu.

Od dłuższego czasu wyznawcy etiopskiego Kościoła monofizyckiego twierdzą, że Arka znajduje się u nich, czyli w Aksum dawnej stolicy Cesarstwa Etiopii. Tajemny artefakt został umieszczony w kaplicy Najświętszej Marii z Syjonu, która strzeżona jest przez legendarnego strażnika, który wybierany jest po śmierci poprzedniego wybrańca. Kapłanowi od czasu otrzymania tak zaszczytnej roli nie wolno pod żadnym pozorem wyjść z budynku, a jedzenie i picie jest mu dostarczane  bezpośrednio przez mnichów, którzy muszą robić to przez ogrodzenie, bo oprócz strażnika nikt nie ma prawa zobaczyć Arki. W Aksum opowiada się przerażającą historię o wybrańcu, który kategorycznie odmawiał strzeżenia artefaktu i by tego uniknąć uciekł w góry. Niestety niewiele to dało, ponieważ ludzie przyprowadzili go do świątyni siłą i zakuli łańcuchami, by już nigdy nie uciekł…

Rok w rok, dokładnie 19 stycznia, czyli w święto upamiętniające chrzest Jezusa w rzece Jordan Arka wynoszona jest na zewnątrz i w procesie specjalnej procesji zanoszona, aż do  Basenu Królowej Saby – oczywiście w tym czasie przykryta jest ozdobnymi tkaninami, by nikt  nie był wstanie jej zobaczyć, gdyż jej moc jest wstanie zabić.

Author: administrator

Share This Post On

3 komentarze

    • To oczywiście bzdura. Tania sensacja bazująca na lidzkich ciągotach do tego typu rzeczy. Arka nie znalszła by sie w tego typu miejscu bo już sama nazwa i patronat świątyni obraża Boga.

Submit a Comment