Recenzja książki: Doreen Virtue „Emocjonalny Detoks”

Przyznam Wam, że nie przepadam za wszelkiego rodzaju podręcznikami typu: Jak żyć i nie zwariować? Czasami jednak uda mi się natrafić na naprawdę ciekawe pozycje z tej tematyki i właśnie do tej kategorii zaliczyłbym książkę Doreen Virtue pt. Emocjonalny detoks, która faktycznie potrafi nie tylko umilić czas, ale i pomóc! Jej autorka to znana i szanowana wizjonerka, specjalizująca się w dziedzinie aniołów i kontaktu z nimi – Doreen naucza, że każdy z nas ma swojego Anielskiego Opiekuna i by się z nim skomunikować nie potrzeba wcale nic szczególnego, poza naszą miłością i dobrymi chęciami. Emocjonalny detoks to książka, jednak wcale nie o Aniołach, magii, czy wróżeniu, ale swoisty podręcznik o życiu i tym, jak chronić się przed złem tego świata i odzyskać wewnętrzny blask.

Autorka krok po kroku wprowadza Nas w tajniki lepszego funkcjonowania i wyzbycia się wszelkich ograniczeń, które tak naprawdę nie pozwalają Nam być szczęśliwym. Okazuje się, że poczucie radości to nie tylko stan psychiczny, ale także jakość produktów, które każdego dnia spożywamy, a które również razem z określonymi składnikami mineralnymi wlewają w nas masę pozytywnej lub wręcz przeciwnie negatywnej energii! Znalazł się tu rozdział o ziołach, który pokazuje, że można się uspokoić i wyciszyć nie używając do tego szkodliwych tabletek, czy innych środków, a także cały zbiór produktów, które choć spożywamy każdego dnia, to nie wiemy jaką straszną i nieodwracalną robią nam krzywdę. Co więcej pisarka przedstawia nam tu praktyczne ćwiczenia, które mają wyrzucić z naszego życia stres i złe wzorce, a także pozwolić nam w pełni kochać naszego partnera i nie poddawać się niepotrzebnym stereotypom o tym, że kłótnie czasami pomagają, czy że każda osoba prędzej czy później Nas zdradzi.

Dorren w swojej książce wnika w niemal każdą sferę naszego życia, podając nam rady, przemyślenia i odsłaniając przed nami czasami szokującą prawdę, o tym jak wiele zła znajduje się dookoła nas, a My przyjmujemy je bez świadomości. Polecam również niezwykle ciekawy rozdział poświęcony jodze, który pokazuje Nam, że przy pomocy tych kilku z pozoru mało wymagających ćwiczeniom możemy nie tylko przywrócić wewnętrzny blask, ale przy okazji spalić kilka zbędnych kilogramów i po prostu poczuć się piękniejszymi. 

Podsumowując: Emocjonalny detoks autorstwa Doreen Virtue to praktyczny podręcznik, który krok po kroku uczy nas na nowo żyć i pokazuje zupełnie inne jego strony! Jest to z pewnością idealna pozycja dla osób, które czują się zmęczone całym światem i chciałyby rozpocząć wszystko na nowo.

 

Książkę można nabyć w sklepie Illuminatio

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment