Stephen Hawking ostrzega przed zbliżającymi się do Ziemi asteroidami!

Znaków nadciągającej Apokalipsy ludzie doszukują się już od wieków: Według wielu osób mają być nimi coraz częstsze katastrofy naturalne, które dotykają nasz Planetą, a także tzw. upadek moralny, czyli brak szacunku i miłości do drugiego człowieka, czy nawet własnego życia. Czy koniec świata faktycznie nadchodzi? To oczywiście kwestia dyskusyjna, jednak w wielu scenariuszach końca możemy odnaleźć wzmianki o nadciągającej asteroidzie, która na zawsze zniszczy świat, który tak kochamy…

Właśnie przed takim scenariuszem ostrzegł wszystkich Ziemian znany fizyk  Stephen Hawking, który stwierdził, że wiele z planetoid zagraża naszej cywilizacji, a co najgorsze nikt z polityków, czy naukowców zupełnie się tym nie przejmuje – jakby udawali, że nie ma żadnego problemu. Co więcej  Hawking twierdzi, że na chwile obecną nie dysponujemy urządzeniami, które pozwolą nam wykryć mniejsze asteroidy, które są wstanie zniszczyć duże miasto, wywołać potężne tsunami lub uczynić straszniejsze rzeczy.

Jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że jedynie 15-20 %  planetoid jest na tyle dużych, że jesteśmy wstanie je wykryć dopóki nie będą na bardzo bliską odległość od Ziemi, co oznacza, że nie mamy pojęcia o około 80 % planetoid, które mogą już teraz lecieć w naszym kierunku… Warto w tym miejscu przytoczyć historię asteroidy, która przeleciała niebezpiecznie blisko ziemie 27 sierpnia 2016 i mierzyła 40 m średnicy, a wykryto ją dosłownie na kilka godzin przed bliskim spotkaniem z naszą planetą.

 

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment