Recenzja książki: Michael Carrol “Mindfulness w pracy”

W naszej kulturze nie przywiązujemy szczególnej uwagi do religii, kiedy gonimy za kolejnymi wyzwaniami, czy pokonujemy problemy dnia codziennego. O swojej wierze przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy nadchodzi ostatni dzień tygodnia, a My elegancko  szykujemy się do kościoła, by pokazać się naszym znajomym z jak najlepszej, choć często nieprawdziwej strony. W swojej książce pt. Mindfulness w pracy, niejaki Michael Carrol na przykładzie tak niezrozumiałej i z pozoru pasywnej religii jak buddyzm pokazuje Nam, że wierzenia to nie tylko zabobony i obowiązki, które trzeba spełniać, ale swoisty sposób na życie i osiąganie olbrzymich sukcesów zawodowych i przy okazji ogromnych pieniędzy.

Mindfulness w pracy, skupia się na 35 sutrach (czyli lekcjach), które dokładnie rozważając i rozkładając na czynniki pierwsze pomogą nam zrozumieć, czym takim właściwie jest praca i dlaczego dotąd nie przynosiła Nam ona tyle radości, ile powinna. Autor skupia się w książce na niemal wszystkich zawodach i przekonuje, że każdy bez wyjątku może być szczęśliwy i spełniony w swojej pracy – o ile tylko zrozumie, że to jaki zawód wykonuje nie określa tak naprawdę jego osoby i, że w każdej dziedzinie jest się wstanie przynieść coś dobrego, nie tylko dla drugiego człowieka, ale nawet całego świata! Książka krok po kroku przekazuje Nam rzeczy, które choć powinny być nam dobrze znane to jednak nie do końca zdajemy sobie z nich sprawę: Uczy Nas, że spokój to największa cnota, której zachowanie, choć wydaje się niezwykle trudne, przynieść może nam wiele radości, a także pokazać jak piękne potrafi być to nieprzewidywalne i nie zawsze łatwe życie. Autor w każdym słowie ukazuje olbrzymią ilość pozytywnej energii, okraszając wiele ze swoich sutr niezwykłymi i zapadającymi w pamięć historiami – nie tylko, dotyczącymi dnia codziennego, ale też  duchowości i życia tak podziwianej postaci jak sam Budda, który choć bez wątpienia jest symbolem spełnienia to każdy z nas może stać się do niego podobny.

Podsumowując: Książka Michaela Carrola to naprawdę bardzo fascynujący i jedyny w swoim rodzaju podręcznik, łączący tak przeciwstawne dziedziny jak praca i religia! Co więcej myślę, że spokojnie osoba, która nie praktykuje buddyzmu i medytacji powinna tą książkę przeczytać, bo zawiera Ona w sobie mądrość, która przyda się wszystkim.

 

Książkę można nabyć w sklepie Illuminatio

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment