Recenzja książki: Danuta Adamska-Rutkowska “Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych”

Zjawiska, takie jak teleportacja, bilokacja, czy podróże w czasie fascynowały ludzi od wieków. Szczególnie nasiliło się to przez rozwój branży filmowej i powstawanie coraz większej ilości fantastycznych filmów, które choć zapewniają nam rozrywkę to przy okazji wmawiają nam, że tego typu rzeczy możliwe są wyłącznie na ekranie. W swojej książce pt. Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych niejaka dr. Danuta Adamska-Rutkowska przekonuje nas, że to wszystko jest jak najbardziej możliwe, a nawet na wiele z tych zjawisk znajdują się już dowody naukowe.

Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych to naprawdę interesujący poradnik, przedstawiający wszelkie “paranormalne” zjawiska, nareszcie nie z typowo ezoterycznej strony, ale fachowej i popartej wieloletnimi badaniami masy osób, dzięki czemu nareszcie nie musimy w coś wierzyć, ale możemy wiedzieć. Znajdziemy tu m.in. fascynujący rozdział poświęcony życiu po śmierci i oparty na badaniach hipnozy regresyjnej Michaela Newtona i doświadczeniach instytutu Monroe, które co ciekawe idealnie się pokrywają… Autorka opisuje nam niezwykły wymiar, który widzieliśmy zanim przyszliśmy na ten świat, a także który zobaczymy gdy stąd odejdziemy: Dużo jest tu, także mowy na temat zjawisk takich jak reinkarnacja, poziom rozwoju dusz, Bóg, a także piekielne wymiary, jakimi straszy nas wiele religii i z pewnością masa czytelników będzie wręcz zszokowana wynikami badań i niezwykłymi relacjami. Autorka wnika też bardziej w badania Roberta Monroe, który interesował się ogromnie projekcją astralną i jej niezwykłymi darami, jakimi może obdarować każdego z nas. Opisuje kilka z astralnych podróży parapsychologa, które  z pewnością zachwycą każdego – Mowa oczywiście m.in. o podróży w przyszłość Roberta, która przedstawia się w sposób wręcz szokujący: Zwłaszcza, gdy przyjrzymy się temu, co aktualnie dzieje się na świecie. Jedynym drobnym minusem jest miejscami lekko fachowy język jakim posługuje się pisarka, do którego jednak z czasem da się przyzwyczaić!

Podsumowując: Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych to zupełnie coś innego, czego z pewnością brakuje na polskim rynku. Nareszcie ktoś ze środowiska naukowego odważył się przyznać, że poza naszym światem istnieje coś więcej, a nawet są na to dowody: Których, jednak wielu znawców stara się nie dostrzegać. 

Książkę można nabyć w sklepie: talizman.pl – Świadomość wielowymiarowa

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Author: administrator

Share This Post On

1 Comment

  1. Dziwię się nieco, że fachowy język jakim się posługuję stanowi minus. W publikacjach popularno-naukowych należy zawsze stosować taką terminologię, która jest w pełni zgodna z aktualną wiedzą naukową, a zatem znaczenie wykorzystywanych pojęć powinno być dokładnie sprecyzowane, nie pozostawiając miejsca na dowolną interpretację. Jeśli zmieniam lub rozszerzam informację zawartą w jakimś pojęciu, zawsze to podkreślam i wyjaśniam dlaczego podjęłam taką decyzję. Wyjaśniam więc co należy rozumieć pod pojęciem materii, energii, informacji, świadomości czy ducha, ponieważ jestem zdania, że jest to wiedza istotna dla czytelnika. Jeśli natomiast fizyka opisuje otaczającą nas rzeczywistość, to WSZYSTKO, co nas otacza, JEST FIZYCZNE. W naszej rzeczywistości (jawnej i niejawnej) wszystko jest fizyczne. Fachowe pojęcia z zasady wyjaśniam w przypisach, aby czytelnik nie musiał tego robić. Cieszę się jednak, że minus jest mały i można to zaakceptować.

Submit a Comment