Recenzja książki: Prower Tomas “La Santa Muerte”

Śmierć kojarzy nam się z przerażającym czasem w którym nasze życie dobiega końca i odchodzimy z fizycznego świata, zostawiając przy tym wszelkie ukochane osoby. Tymczasem okazuje się, że dla wielu ludzi śmierć to tak naprawdę prawdziwa istota czczona pod postacią kobiety – szkieletu z peleryną i kosą. I choć może się to wydawać dość śmieszne to książka czarownika i podróżnika  Tomasa Prowera jest naprawdę…

La Santa Muerte to swoisty poradnik opisujący  w sposób ciekawy i bardzo rzeczowy szkołę misteryjną wyznającą ducha śmierci. Autor zdradza nam tu prawdziwe znaczenie tych wierzeń i prosto ( krok po kroku) opisuje ich historię a także ludzi którzy zazwyczaj czczą kostuchę. Oprócz obszernej historii Tomas Prower zgłębia temat magii, która w przypadku La Santa Muerte zszokuje z pewnością niejednego doświadczonego maga: i nie mam tu na myśli wszelkiego rodzaju pogłosek o krwawych ceremoniach czy zabijaniu. Znajdziemy tu między innymi gotowe zaklęcia na przyciągnięcie wymarzonego partnera, zdobycie pieniędzy, a nawet wpłynięcie na decyzję sądu czy skrócenie wyroku więzienia. Co więcej z pewnością nie tylko temat czarów zainteresuje czytelnika, ale także znajdująca się pod koniec ceremonia przywołania samej śmierci, dzięki której możemy być pobłogosławieni przez ducha i dopiero wtedy uprawiać magię La Santa Muerte.

Podsumowując: La Santa Muerte to bardzo ciekawy i wciągający poradnik opisujący niezwykle kontrowersyjne wierzenia łączące m.in. katolicyzm i magię. I właśnie dlatego polecamy tę książkę szczególnie osobom, którym nie przeszkadza wykonywanie zaklęć, które ktoś musi w pewien sposób najpierw zatwierdzić.

Książkę można nabyć w sklepie ILLUMINATIO

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment