Polski konflikt Słowian z Katolikami przybiera na sile! Czy Ślęża stanie się górą chrześcijan?

Kłótnie, nieporozumienia, a nawet wojny zdarzały się na tle religijnym na całym świecie. Aktualnie, jednak nasz kraj wolny jest raczej od tego rodzaju problemów, a w Polsce głównie panuje religia katolicka, którą bez problemów praktykuje ogromna część rodaków. Tymczasem zapominamy, że zanim w naszym kraju pojawiło się chrześcijaństwo Polacy wyznawali tzw. Religię Słowian,czyli wierzenia, które znacząco odbiegają od katolicyzmu, przede wszystkim przez fakt, że wyznają wielobóstwo i czczą takich bogów jak Perun, Marzanna, czy Swaróg.

I choć wydawać by się mogło, że religie pogańskie już dawno odeszły w zapomnienie to nie jest to do końca prawdą, bowiem w Polsce działa kilka stowarzyszeń, skupiających w sobie wyznawców nie tylko Słowian, ale także wiernych Asatru, czy Wicca. Ostatnio dość duże kontrowersje wzbudziły obchody Chrztu Polski, które co najbardziej niezwykłe odbyły się na górze Ślęża na której jak wiemy Słowianie odprawiali swoje rytuały, co do dziś jest widoczne. Wyznawcom religii Słowiańskiej nie spodobało się, że na tak ważnym, pogańskim i świętym miejscu obchodzona będzie rocznica bądź co bądź zniszczenia ich wierzeń i przyjęcie nowych, co jak wiemy zostało zrobione przez Mieszka I ze względów politycznych, a nie religijnych.

Co więcej zdenerwowanie pogan pogłębiło coraz częstsze pozbywanie się  z góry wszelkich naleciałości związanych ze pierwotnymi wierzeniami i wdrażanie tam chrześcijańskiej kultury na dużą skalę. A, Wy co sądzicie o konflikcie pogan z chrześcijanami? Uważacie, że zachowanie katolików może być w pewien sposób próbą usunięcia ze świadomości ludzi wiedzy o historii dawnej religii Polaków?


Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment