Syrena nagrana na skale! Mityczne stworzenia faktycznie istnieją?

Syreny według legend były pół kobietami-pół rybami, które choć obdarzone nienaganną urodą to, jednak w rzeczywistości wykorzystywały ją tylko i wyłącznie, by zwabić zakochanych żeglarzy i móc ich zjeść!

Na przestrzeni lat pojawiały się setki podań o spotkaniu tych niezwykłych istot m.in. opowieść pewnej załogi, która w czasie połowów przypadkowo wyciągnęła na statek dziwne stworzenie, przypominające coś na wzór połączenia małpy z człowiekiem, a także rybą. I choć mogło to być spektakularne odkrycie to delikatne, kojące dźwięki jakie wydawało stworzenie sprawiły, że mężczyźni postanowili uwolnić postać.

Niezwykle ciekawa jest też legenda z wyspy Benbecula, która opisuje ludzi, którzy dojrzeli na brzegu dziwną istotę, która przypominała syrenę. Nikt, jednak nie chciał podejść do niej bliżej, więc pewien chłopak rzucił w nią kamieniem, czym zabił ową postać. Następnie domniemana syrena została pochowana, bowiem stwierdzono, że jako pół człowiek zasługuje na to…

Dziś przedstawiamy Wam film, który wywołał dość spore zamieszanie w sieci, bowiem faktycznie ukazywał coś bardzo dziwnego, co mogło być prawdziwym spotkaniem z mityczną syreną. A, Wy jak sądzicie?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment