Wyczekiwane zjawisko astronomiczne już jutro! Kolejne dopiero w 2034 roku…

Już w najbliższy poniedziałek będziemy świadkami bardzo widowiskowego zjawiska, jakim jest Super księżyc! Tej nocy srebrny glob zbliży się do Nas, aż na odległość 356 511 km i z pewnością jego podziwianie będzie się wiązało z wrażeniami, które ciężko zapomnieć. Co prawda wielkość tarczy nie będzie szczególnie różniła się od tej, którą zazwyczaj widzimy w czasie pełni, ale z pewnością jego jasność będzie naprawdę wyjątkowa.

Na widok takiego Księżyca możemy liczyć już 14 listopada i warto go wypatrywać już od około godziny 16.  Będzie to pierwsza taka pełnia od 1948 roku, a kolejną będziemy mogli zobaczyć dopiero w 2034, więc tym bardziej nie można tego przegapić. Co ciekawe w 2034 roku Księżyc znajdzie się jeszcze bliżej Ziemi, więc wtedy widok będzie jeszcze bardziej niezwykły.

Będziecie przyglądali się pełni w poniedziałek? Też szykujecie się na zrobienie mnóstwa zdjęć i wykonanie setek filmów? Wierzycie w niezwykłe, a czasem nawet przerażające wpływy jaki wywiera Księżyc podczas pełni na ludziach?


administrator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Next Post

Pełnia Księżyca! Jak wykorzystać jej magię by zmienić nasze życie?

pon Lis 14 , 2016
W związku z niezwykłym czasem, jeśli chodzi o nadchodzące wydarzenie, czyli wyjątkowo bliską odległość Księżyca do Ziemi warto to wykorzystać by zatrzymać niezwykłą moc Srebrnego Globu i użyć jej w przyszłości. Energia Pełni Księżyca (szczególnie takiej) w przeciwieństwie do innych jego faz idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju zaklęć, medytacji, […]