Odkryto prawdziwy wizerunek Jezusa? To może zmienić historię… Zobaczcie nagranie!

Na temat Jezusa powstało bardzo wiele kontrowersji: I choć wydawać by się mogło to najmniej ważne to wiele z nich dotyka kwestii wyglądu zewnętrznego Chrystusa. Z pewnością wiele osób zastanawiało się jak wyglądał Jezus, jednak jak przekonuje brytyjski historyk biblijny prawdę znamy… Obejrzyj krótkie nagranie poniżej, by zobaczyć wizerunki Jezusa przedstawione przez historyka i poznać wszelkie szczegóły.

 

Wszystko dzięki 24 mm monecie z brązu, która według dotychczasowych badań miała przedstawiać króla Izas-Manu, czyli władcę mezopotamskiego królestwa Edessa w południowo-wschodniej Turcji. Tymczasem historyk biblijny Ralph Ellis przekonuje iż w rzeczywistości władca Edessy Izas-Manu i Jezus to te same osoby.

Mają o tym świadczyć nie tylko podobne  imiona, ale też wiele innych powiązań: Wśród nich badacz wymienia fakt iż wyłącznie cesarze mogli nosić purpurowe płaszcze,który miał na sobie Jezus według Biblii. Noszenie takiego płaszczu przez kogoś innego niż władcę było surowo zabronione! Warto też zwrócić uwagę na fakt iż historyk twierdzi, że zarówno Izas Manu jak i Jezus byli żydami z Nazaretu, którzy żyli w I w w Jerozolimie.

Inne podobieństwo to korona cierniowa, którą Jezusowi  włożono na głowę, co znowu ma świadczyć o jego królewskiej pozycji. Wszystko bowiem dlatego, że tradycyjnym symbolem władców Edessy była co ciekawe cierniowa korona.

Wnioski Ralpha Ellisa są niezwykle kontrowersyjne i zmieniają w ogromny sposób historię chrześcijaństwa, ale coraz więcej osób zaczyna przyznawać mu rację co nie znaczy, że nie brakuje i masy sceptyków. Jeśli jednak jego twierdzenia są prawdziwe oznaczałoby to, że wygląd Jezusa znany jest już od dawna. Co myślicie o wnioskach historyka? Zgadzacie się z nim? Czy Jezus i król Izas-Manu to te same osoby?

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4359736/Is-coin-true-portrait-JESUS.html

 

 

Author: administrator

Share This Post On