Zamachy terrorystyczne w Brukseli! Przed wybuchami słyszano okrzyki w języku ARABSKIM…

Belgia padła ofiarą kolejnych zamachów terrorystycznych! Dziś rano około godziny 8:00 na lotnisku Zeventem doszło do potężnej eksplozji – Według wypowiedzi prokuratury za wybuch odpowiedzialny jest zamachowiec samobójca. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 14 osób, a rannych jest 35. Niestety to nie koniec śmiertelnych “wypadków”, bowiem już po godzinie 10 poinformowano, że na stacji Maelbeek w pobliżu instytucji Unii Europejskiej również doszło do eksplozji.

Jak na razie według prasowych doniesień wiemy, że zginęło tam 20 osób. W całej Belgii wprowadzono czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego: Zablokowano drogi dojazdowe, wstrzymano ruch autobusów, tramwajów, nie kursuje metro, a także zamknięto główne stacje kolejowe. Poinformowano, także o dużych problemach z telefonami komórkowymi i zaleca się komunikację przez portale społecznościowe lub smsy. Przed wybuchami słyszano okrzyki w języku arabskim.

Nikt nie ma tak naprawdę nawet drobnych złudzeń, że zdarzenia te nie są dziełem terrorystów. Szczególny wpływ ma na to fakt, że zaledwie kilka dni temu pojmano w Brukseli szefa operacji zamachów w Paryżu – Salaha Abdeslama! Premier Beata Szydło w związku z zamachami zwołała specjalne Posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a także nawoływała o modlitwę za ofiary.

Aktualizacja: MSZ twierdzi, że poszkodowanych jest 2 POLAKÓW!

Author: administrator

Share This Post On

4 komentarze

Submit a Comment