Recenzja Scott Cunningham i Davida Harrington: Magia domowa (2012)

Magia dziś wydaje nam się czymś zupełnie bezsensownym i nie mającym pokrycia w rzeczywistości. Tymczasem, okazuje się, że jeszcze kilkanaście lat temu (a nawet miejscami aktualnie) czary były nieodłącznym elementem życia i korzystano z nich, by przyciągnąć szczęście, miłość, czy zdrowie. Najważniejsza jednak i to się, chyba nigdy nie zmieni dla każdego człowieka była rodzina: I to właśnie dla Niej najczęściej uprawiono mroczne rzemiosło, by pomóc Jej w trudnych chwilach i dać odrobinę szczęścia. Dziś przedstawimy Wam recenzje  ciekawej książeczki, z której o magii rodzinnej i domowej dowiemy się naprawdę wiele pt. Magia domowa, napisana przez Scotta Cunninghama i Davida Harrington.

Podręcznik ten to naprawdę swoista zaczarowana wiedza podana w prostej i żartobliwej formule, którą czytając przed oczami ukazuje Nam się mała chatka, otoczona pęczkami ziół, w której w cudowny sposób unosi się zapach świeżo przygotowanego obiadku i który jest przytulną i zawsze pełną miłości twierdzą, z której nie ma się ochoty wychodzić! Niezwykle znany pisarz  magiczny Scott i David opisują jak krok po kroku sprawić, by Twój dom również taki się stał. Znajdziemy tu praktycznie każdą możliwą wskazówkę, by sprawić, że wszelkie elementy naszego domostwa takie jak drzwi, czy meble stały się prawdziwym magicznym artefaktem i bramą do lepszego świata, z której wypływać będzie na nas pozytywna, niebiańska energia.

Autorzy przedstawiają nam tu setki różnych wskazówek m.in. jak za pomocą zwykłych drzwi zobaczyć prawdziwego ducha, czy jak przepowiadać przyszłość używając pogrzebacza i piecyka. Pisarze co mi się bardzo podoba często nawiązują do tradycji, ukazując jak dawniej stosowano daną metodę i jak wiele magii naszej historii znajduje się w zwykłym zapaleniu świecy, czy najzwyklejszej soli kuchennej, która choć niczym rzadkim nie jest to zawiera potężne zdolności oczyszczające. Z tej książki dowiemy się np. jak dawniej chroniono swoje dzieci przed nieszczęściami, jak można bronić swój dom przed złodziejami, czy jak ściągnąć legendarną już klątwę pecha, spowodowanego przez zbicie lustra.

Podsumowując: Magia domowa Scotta Cunninghama i Davida Harrington to naprawdę świetny poradnik, napisany prosto, lekko który zawiera masę porad, dotyczących uczynienia z naszego domu dosłownej świątyni,w  której szczęście, pieniądze i miłość będą lały się strumieniami. Jeszcze jednym niezwykle ogromnym atutem jest fakt, że rytuały przedstawione przez autorów nie są ani szczególnie czasochłonne, ani też co najważniejsze drogie.

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment