Założyciel Google X zapowiada nadejście technologii, która uczyni nas nadludźmi!

Google X to owiana wieloma tajemnicami półtajna organizacja, zajmująca się tworzeniem urządzeń, które My znamy (lub raczej znaliśmy) wyłącznie z filmów. To właśnie Oni stworzyli smartfony, tablety, czy niezwykłe okulary Glass, które są czymś w rodzaju smartfona, jednak obsługiwanego głosem. Te urządzenia kiedyś wydawały nam się czymś niemożliwym do istnienia, jednak przyszłość pokazała, że się myliliśmy, a na świecie mogą niedługo pojawić rzeczy, które nie śniły nam się w marzeniach….

Właśnie o tym mówił ostatnio założyciel Google X, niejaki Sebastian Thrun, który stwierdził, że technologia już kiedyś uczyniła nas nadludźmi i podczas rewolucji agrarnej zwiększyła naszą siłę, pozwalając wykonywać prace rolnice szybciej i z siłą, jakiej nie znał człowiek. Według Sebastiana świat niedługo przeżyje kolejną rewolucję: Tym razem na naszej inteligencji! Zyskamy maszyny, dzięki którym nie tylko nasze umiejętności fizyczne stanowczo się zwiększą, ale poszerzą naszą inteligencję. Otrzymamy wtedy dar zapamiętywania wszystkiego, przeżycia wszystkiego co nas ominęło i rozpoznania każdego – Jednym słowem staniemy się nadludźmi obdarzonymi mocami, jakie dotąd widzieliśmy jedynie na filmach fantastycznych, a Ziemia na której żyjemy stanie się domem silniejszych i inteligentniejszych istot .

Warto wspomnieć, że jeszcze niedawno nikt nawet nie marzył o istnieniu takich urządzeń jak komputery, czy samochody, podczas gdy teraz jest to już normą i kto wie, co jeszcze przed nami?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment