Recenzja książki: Kamila Ryszkowska “Oczyszczanie woskiem i jajem”

Ludowe metody oczyszczania i uzdrawiania naszej psychiki i ciała zawsze były czymś co mnie osobiście niezwykle interesowało: Fascynował mnie bowiem obraz mądrej i doświadczonej osoby, która stara się żyć w zgodzie z naturą, a przy okazji zna się na wielu alternatywnych metodach leczniczych i wykorzystuje je, by pomagać ludziom… Właśnie, dlatego sięgnąłem po książkę Oczyszczanie woskiem i jajem i przyznam, że zupełnie się nie zawiodłem…

Jak sugeruje sam tytuł jest to podręcznik, opisujący techniki oczyszczania za pomocą wosku i jaj, jednak nie jest to do końca prawda. Powiedziałbym nawet, że jest istna księga wiedzy magicznej, przekazująca szeroką wiedzę z zakresu ezoteryki i niezwykle cenna rzecz dla każdego początkującego maga, czarownicy, uzdrowiciela itd. Autorka porusza tu nie tylko sferę oczyszczania, ale także opowiada swoją historię życia, w której by poznać swoje przeznaczenie musiała przeżyć wiele przykrych momentów:

Ujawnia przed nami także dokładne relacje ludzi, którzy przeszli u niej oczyszczania, a nawet opowiada o zastosowaniu świec w magii spełniania pragnień, pozbywania się negatywnych energii z pomieszczeń, systemie zasad ezoteryka czy łączeniu magii z religią. Najbardziej wyczekiwane przeze mnie były oczywiście same rozdziały o oczyszczaniu i naprawdę niezwykle dużo mnie nauczyły. Pani Ryszkowska pisze z niespotykanym ciepłem i mądrością i bardzo dokładnie opisuje każdy etap rytuału co sprawia, że nawet najbardziej początkująca osoba szybko zrozumie, jak wykonywać zabieg i zechce jak najszybciej zasiąść do pracy. Dużą pomocą są również fotografie z którymi właściwie nie ma możliwości, byśmy wykonali którykolwiek etap niewłaściwie.

Podsumowując: Oczyszczanie woskiem i jajem to naprawdę niezwykle fascynujący podręcznik, który pozwoli nam otworzyć się na wiedzę, która dziś została troszeczkę zapomniana, a jednak naprawdę jest wstanie pomóc. Podoba mi się również pokora z jaką pisze sama autorka, nie siląc się na jakąś alfę i omegę magii, co w dzisiejszych czasach jest naprawdę rzadko spotykane.

Książkę można nabyć w sklepie: talizman.pl – Oczyszczanie woskiem i jajem 

Wydawnictwo – Studio Astropsychologii

 

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment