Recenzja książki: Ulrich Strunz “Ulecz siebie. Naturalne mechanizmy samouzdrawiania”

Czy cuda istnieją? Jeśli chodzi o sferę religijną na pewno, ale czy podobnie jest, jeśli chodzi o świat nauki? Co ciekawe według doktora Urlicha Strunza, który swoje przemyślenia zawarł w książce Ulecz siebie jak najbardziej, jednak wbrew pozorom nie mają one nic wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi i wyższymi istotami, ale po prostu nami samymi…

Mężczyzna w swojej książce proponuje nam dość rygorystyczne zasady, które polegają na wykluczeniu z jadłospisu wszelkiego tzw. śmieciowego jedzenia (pizza, frytki, ale także chleb, ziemniaki, makaron) a nawet ograniczenia owoców, bowiem zawierają one cukier i przez to wpływają na nas niezwykle szkodliwie. Proponuje natomiast dostarczanie naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych składników – przede wszystkim aminokwasów, magnezu i białka. Najpierw jednak niezbędną czynnością jest przeprowadzenie tunningu krwi, czyli zabiegu, który jest dość rzadką czynnością w środowisku medycznym, dlatego najpierw należy odnaleźć specjalistę, który się na tym zna. Dzięki tunningowi odkryjemy wszelkie składniki, jakich brakuje w naszej krwi i bardzo możliwe poznamy przyczyny najbardziej przerażających cierpień m.in. sód odpowiada za układ krążenia, kortyzol pozwala nam czuć się spokojniejszym i bardziej zrelaksowanym, a metionina związana jest z chorobami nowotworowymi.

Ten zabieg da nam szczegółowy wgląd w nasze zdrowie i bardzo dużą kontrolę nad naszym organizmem. Co więcej wracając do cudów to tak naprawdę dotyczą one każdego z nas: Nauka nie zrozumiała jeszcze tak skomplikowanego mechanizmu jak nasz umysł, jednak istnieją tysiące przykładów ludzi, którzy wyłącznie przez pozytywne nastawienie zwalczyli choroby. Oznacza to, że często wystarczy wierzyć, że będzie dobrze i faktycznie tak się stanie! Podobnie jest z osobami religijnymi, którzy jeśli swoje życie powierzają jakimś nadnaturalnym bytom to czują się lepiej, a choroba zaczyna się cofać… Autor książki nie ucieka, jednak od rytuałów, które My kojarzymy często ze sferą religijną takich jak właśnie medytacja, ale co zaskakujące mówi o jej dobroczynnym działaniu na organizm i doradza praktykować ćwiczenie “medytacyjnego biegu”.

Podsumowując: Ulecz siebie to bardzo ciekawa i co najważniejsze naukowa pozycja, dzięki której nareszcie zrozumiemy mechanizmy uzdrowienia, cudów i odżywiania. Minusem może być miejscami niestety właśnie naukowość tej książki przez co czasami wytłumaczenia doktora są trochę zbyt skomplikowane, a za mało emocjonalne.

Książkę można nabyć w sklepie talizman.pl – Ulecz siebie 

Wydawnictwo – Studio Astropsychologii

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment