Wyczekiwane zjawisko astronomiczne już jutro! Kolejne dopiero w 2034 roku…

Już w najbliższy poniedziałek będziemy świadkami bardzo widowiskowego zjawiska, jakim jest Super księżyc! Tej nocy srebrny glob zbliży się do Nas, aż na odległość 356 511 km i z pewnością jego podziwianie będzie się wiązało z wrażeniami, które ciężko zapomnieć. Co prawda wielkość tarczy nie będzie szczególnie różniła się od tej, którą zazwyczaj widzimy w czasie pełni, ale z pewnością jego jasność będzie naprawdę wyjątkowa.

Na widok takiego Księżyca możemy liczyć już 14 listopada i warto go wypatrywać już od około godziny 16.  Będzie to pierwsza taka pełnia od 1948 roku, a kolejną będziemy mogli zobaczyć dopiero w 2034, więc tym bardziej nie można tego przegapić. Co ciekawe w 2034 roku Księżyc znajdzie się jeszcze bliżej Ziemi, więc wtedy widok będzie jeszcze bardziej niezwykły.

Będziecie przyglądali się pełni w poniedziałek? Też szykujecie się na zrobienie mnóstwa zdjęć i wykonanie setek filmów? Wierzycie w niezwykłe, a czasem nawet przerażające wpływy jaki wywiera Księżyc podczas pełni na ludziach?


Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment