Współpracownik Google podał datę końca świata? Czy mamy zacząć się bać?

Koniec świata to coś co wydaje nam się abstrakcją, a jednak faktem jest że wszystko ma swój kres. Ludzie, zwierząeta, rosliny, gwiazdy, a więc i nasz świat – Według jednak tego człowieka do końca świata pozostało już naprawdę bardzo mało czasu, a to co go spowoduje będzie tylko i wyłącznie tym, że wydarzenia na Ziemi wymkną nam się spod kontroli.

Współpracownik Google  Raymond „RayKurzweil  zaskoczył ostatnio wielu ludzi podając datę, która ma szansę na awsze zmienić ludzkość, a być może sprawić, że zniknie na zawsze! Mężczyzna wyznał, że tworzenie sztucznej inteligencji staje się coraz potężniejsze i już niedługo dojdziemy do etapu, w którym roboty będą inteligentniejsze od ludzi.  

Według słów mężczyzny od 2029 roku roboty zaczną powoli zyskiwać inteligencję równą człowiekowi, a już w pierwszej połowie 2045 maszyny mają być już tak samo potężne jak ludzi mózg, albo nawet i bardziej. Wiele osób zaniepokoiły słowa informatyka, bowiem obawiaja się spełnienia filmowych scenariuszy,w  których roboty z pomocnika człowieka staną się ich panami i władcami.

Roboty nie tylko będą tak mądre, a nawet mądrzejsze od nas, ale będą obdarzone dużo  wyższą wytrzymałością i większymi możliwościami, których My ludzie  nie posiadamy.

Słowa informatyka przypominają bardzo ciekawą teorię jeśli chodzi o przyszłość człowieka i ewolucję. Niektórzy uważają, że ewolucja specjalnie obdarzyła nas takimi zdolnościami umysłowymi, byśmy mogli dać życie kolejnemu etapowi ewolucji – silniejszym i mądrzejszym robotom, które będą od teraz rządzić Ziemią. To już nie człowiek będzie panem Ziemi.Teraz przyjdzie kolej na roboty. Pytanie czy te roboty będą chciały zachować ludzi, a może uczynię podobnie jak My z niektórymi zwierzętami – Bedzie funckjonowali w ZOO jako atrakcja dla robototów.

Author: administrator

Share This Post On