W 1917 roku sfotografowano WRÓŻKI? Te zdjęcia zszokowały świat! Wróżki z Cottingley

Na temat szokujących zdarzeń mających miejsce  w 1917 roku dalej jest dość głośno pomimo iż sytuacja wydaje się już wyjaśniona. Ponad 100 lat temu dwie angielskie uczennice i kuzynki twierdziły iż sfotografowały w ogrodzie wróżki. Dziewczynki od dawna miały  widywać te zagadkowe istoty, jednak nikt im nie wierzył – W końcu by udowodnić wszystkim swoją historię pożyczyły aparat. Następnie zdjęcia zostały wysłane do kilku magazynów i już w 1919 roku były znane w cały kraju i nie tylko, a całe zdarzenie figuruje pod nazwą Wróżki z Cottingley.

Z czasem w miejsce spotkania tych istot zaczęli przybywać jasnowidze np. Geoffrey Hodson, który faktycznie twierdził iż widział małe unoszące się w powietrzu istoty, pomimo faktu iż kuzynki uważały, że nie widzą już żadnych wróżek, co wytłumaczono faktem iż jako  starsze osoby mogły stracić zdolność, którą posiadały jako dzieci. Gdy obie dziewczyny już dorosły zaczęły powoli ujawniać iż ich historia jest zwykłym fałszem, a wróżki ze zdjęcia zostały wycięte z kartonu.

Tu jednak pojawiły się  niejasności, gdyż jedna z dziewcząt  a konkretnie Frances twierdziła iż piąta fotografia faktycznie ukazuje prawdziwą  mitologiczną istotę, czemu całkowicie zaprzeczyła druga kuzynka Elsie. Wiele osób twierdziło iż dziewczyny miały już po prostu dość wyśmiewania i afer związanych z wróżkami, które widziały w dzieciństwie i dlatego postanowiły powiedzieć światu iż kłamały. Jaka jest jednak prawda?

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment