Naukowcy udowodnili, że koty mogą leczyć i przedłużać życie! Sprawdźcie, co jeszcze potrafią…?

Od lat środowiska naukowe starały się jak tylko mogły udowodnić nam że stare, ludowe metody leczenia niewiele mają wspólnego z prawdziwym uzdrawianiem, a jedyną możliwością wyjścia z  choroby są antybiotyki, które oczywiście najpierw musimy kupić za ogromne pieniądze.

Mawia się, że jeśli jest się chorym to należy położyć się do łóżka, razem z kotem, by wyciągnął on z nas chorobę! Dotąd według lekarzy były to zwykłe bajki – teraz jednak najnowsze badania amerykańskich i niemieckich naukowców całkowicie szokują.

Koty są często wykorzystywane, jeśli chodzi o leczenie najmłodszych pacjentów dotkniętych ADHD, gdyż ich słodki wygląd, miękkie futerko i delikatne mruczenie tworzą razem potężny, uspokajający efekt!

Kolejną o wiele bardziej szokującą możliwością tych małych istot jest zdolność do zmniejszanie bólu, co związane jest z faktem, że ich sierść posiada ujemną jonizację co stoi w sprzeczności z chorymi dodatnio jonizowanymi miejscami, które co ciekawe koty wyczuwają i lgną do nich, co działa na nas niezwykle pozytywnie. Podobnie jest z niesamowitą mocą mruczenia u kotów, która również działa przeciwbólowo na wszelkie organizmy – nie tylko ludzkie!

Te zwierzęta obdarzone są, także pozytywnym wpływem na nasze serce, prawidłowe ciśnienie i nastrój,  a nawet potrafią zwiększyć długość życia właściciela: Co wynika z badań, które pokazują że ponad 70% ludzi, którzy mają koty żyją od tych  niemających dłużej nawet o 10 lat! Najbardziej korzystne są podobno koty o długiej sierści!

Author: administrator

Share This Post On

Submit a Comment