Odnaleziono czaszkę wilkołaka? Te legendarne istoty istnieją?

Istoty paranormalne kiedyś wzbudzały u ludzi strach do takiego stopnia, że potrafili wykopywać zwłoki zmarłych by włożyć im do buzi czosnek i wbić kołek w serce. Tymczasem teraz strach przed takimi istotami  zmienił się teraz w fascynację na skutek zanteresowania wywołanego  przez filmy opowiadające o niezwykłych bytach. Niektórzy ludzie poszukują nawet sposobów, by stać się nieśmiertelnymi wampirami, syrenami, czy wilkołakami. 

I choć większość osób uważa, że nie jest to możliwe to warto przyznać, że podania o spotkaniu z dziwnymi stworzeniami masowo wzrastają. Jeszcze niedawno w Wielkiej Brytanii kilku chłopaków twierdziło,że spotkało się z przerażającym mężczyznom z dziwnymi zębami, który zabił jednego z nich. Inna sytuacja dotyczyła historyka Filipa Ganeva, który spotkał w małej wiosce Novo Selo w Macedonii mężczyznę, który twierdził, że wie gdzie jest zakopane pudełko, w którym znajduje się czaszka wilkołaka. Badacz nieszczególnie uwierzył w tę historie, jednak ciekawość wygrała i poszedł zobaczyć czaszkę.

Co ciekawe nie było to łatwe, bowiem reszta mieszkańców Novo Selo twierdziła, że z chwilą otwarcia pudełka z czaszką na Ziemię wyjdzie zły duch wilkołaka dlatego próbowali niedopuścić do tego. Historyk  wykopał  czaszkę, jednak nie stało się w tym czasie nic paranormalnego.  Niestety  mężczyzna nie poddał czaszki żadnym szczegółowym badaniom, tylko stwierdził, że muszą to być szczątki zdeformowanego wilka, bo przecież wilkołaki to tylko fikcja. A, Wy co sądzicie o zachowaniu historyka? Uważacie, że dobrze zrobił wydając osąd bez wykonania jakichkolwiek badań czaszki?

Author: administrator

Share This Post On